ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 133 сообраќајни прекршоци, 41 санкција за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот при тоа на територијата на град Скопје изречени се вкупно 133 мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close