ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Скопје 121 сообраќаен прекршок, 64 за брзо возење

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 121 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 64, седум за возење без возачка дозвола, 4 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Back to top button
Close
Close