Свет

Војската на Таџикистан е во состојба на готовност

Вооружените сили на Таџикистан од денеска се во состојба на готовност, прв пат по стекнувањето независност, за да ја проверат борбената готовност, соопшти претседателскиот кабинет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close