Svet.SlajderБалкан

Војската на Црна Гора ќе изведува воени вежби на Криволак

По несоглавања од локалното население на планината Сињајевина, Војската на Црна Гора (ВЦГ) наскоро ќе продолжи со вежбовни боеви гаѓања на полигонот Криволак во Северна Македонија, потврди министерката за одбрана на Црна Гора, Оливера Ињац и началникот на Генералштабот, бригадниот генерал Милутин Ѓуровиќ

Back to top button
Close
Close