ЕвропаЕвропа.Портал

Војската на Азербејџан нападна воена единица на ерменска територија

Вооружените сили на Азербејџан нападнаа воена единица во ерменскиот град Варденис, изјави портпаролката на ерменското Министерство за одбрана, Шушан Степањан, најавувајќи „соодветен одговор“.

Back to top button
Close
Close