Svet.SlajderСвет

Во Сирија најмалку петмина загинати во експлозија на нагазна мина

Во експлозијата на мината, за која се верува дека ја поставиле припадници на терористичката Исламска држава, има и 13 ранети кои биле пренесени во болницата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close