Svet.SlajderСвет

Во Сингапур запленети 16 килограми хероин, најголема заплена во последните 20 години

Полицијата во Сингапур денеска соопшти дека запленила околу 16,5 килограми хероин, што е најголема заплена во последните две децении, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close