0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во сила влезе светската забрана за нуклеарно оружје, но без нуклеарните сили

Иако во некои аспекти, овој потег е во голема мерка симболичен, бидејќи светските нуклеарни сили не се вклучени во договорот, договорот е правно обврзувачки за помалите држави кои го поддржаа и исто така беше одобрен од раководството на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close