0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Сиднеј најлош ден од пандемијата, петмина починати и најмногу заразени за 24 часа

Властите во Сиднеј соопштија дека денеска е најлошиот ден од пандемијата на Ковид -19, со пет смртни случаи за 24 часа и рекордно зголемување на локалните инфекции, во време кога градот е во карантин неколку недели како мерка за борба против позаразната Делта варијанта на вирусот.

Back to top button
Close
Close