ЕвропаЕвропа.Портал

Во Швајцарија 540 жртви на коронавирусот, 20.278 заразени

Бројот на починати од коронавирусот во Швајцарија денеска достигна 540, од 484 колку што беа регистрирани во петокот.

Берн, 4 април 2020 (МИА) – Бројот на починати од коронавирусот во Швајцарија денеска достигна 540, од 484 колку што беа регистрирани во петокот.

Бројот на луѓе кои се позитивни на вирусот се зголеми од 19.303 на 20.278. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close