Дописници МКДОпштински вести

Во штипскиот вакцинален пункт утре завршува ревакцинирањето на населението

Во штипскиот вакцинален пункт веќе десетина дена се врши само ревакцинација на населението, досега се имунизирани над 95 отсто од граѓаните, кои на пунктот во салата „Јордан Мијалков“ ја имаат примено вакцината на „Синофарм“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close