ЕвропаЕвропа.Портал

Во Шпанија за 24 часа од Ковид-19 починаа 674 лица

Бројот на починати од коронавирусот во Шпанија се зголеми за 674 на вкупно 12.418 лица, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Мадрид, 5 април 2020 (МИА) – Бројот на починати од коронавирусот во Шпанија се зголеми за 674 на вкупно 12.418 лица, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Вчера беа пријавени 809 смртни случаи.

Бројот на потврдени случаи на Ковид-19 во Шпанија се зголеми од 124.736 на 130.759. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close