Европа

Во Шпанија уапсени две лица поради финансирање тероризам

Шпанската полиција уапси две лица со помош на Европол под сомнение дека биле вмешани во овозможување финансирање на тероризам во шпанските провинции Мадрид и Толедо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close