Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Шпанија изминатата ноќ починале 832 луѓе

Бројот на починати од последиците на новиот коронавирус во Шпанија во текот на ноќта изнесува 832, соопшти Министерството за здравство

Мадрид, 28 март 2020 (МИА) – Бројот на починати од последиците на новиот коронавирус во Шпанија во текот на ноќта изнесува 832, соопшти Министерството за здравство.

Во Шпанија 72.248 луѓе се позитивни на Коивд-19, додека вчера нивниот број изнесуваше 64.059.

Вкупниот број на смртни случаи во Шпанија е 5.690. ми/

 

Таг
Back to top button
Close
Close