0_Спорт.ПорталФудбал

Во сезоната 2020/21 во Серија А ќе учествуваат 18 екипи

Осумнаесет екипи ќе земат учество во сезоната 2020/21 на италијанската Серија А, пренесува „Спортандо“.

Рим, 15 мај 2020 (МИА) – Осумнаесет екипи ќе земат учество во сезоната 2020/21 на италијанската Серија А, пренесува „Спортандо“.

На крајот на сезоната, еден тим ќе испадне во втората лига. Претходно беше објавено дека не е исклучена можноста во сезоната 2020/21 да нема испаѓање.

Почетокот на сезоната се очекува да биде на 27 септември. На крајот на август се планира да биде организиран италијанскиот Суперкуп, каде ќе учествуваат сите екипи на Серија А. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close