Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Северна Ирска потврдена циркулација на новиот вид коронавирус

Во Северна Ирска е потврдена циркулација на новиот, позаразен вид на коронавирус што се појави во Велика Британија, објави Секретаријатот за здравство на Северна Ирска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close