БалканСвет.Слајдер

Во Сараево измерени рекордни 38,5 Целзиусови степени

Во Сараево е надминат апсолутниот температурен максимум за јули, откако вчера беа измерени 38,5 Целзиусови степени

Back to top button
Close
Close