0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderХроникаХроника.Портал

Во Сарај санкционирани 211 возачи

Вкупно 211 мерки од кои 26 за возење без возачка дозвола, 31 за неисправни и нерегистрирани возила, како и 31 санкција за неносење заштитна маска, изрече вчера Министерството за внатрешни работи (МВР) само на територијата на Општина Сарај.

Back to top button
Close
Close