Svet.SlajderСвет

Во Сантјаго повторно ќе биде воведен карантин

Здравствените власти на Чиле најавија дека повторно ќе го затворат главниот град, Сантјаго поради зголемен број на новоинфицирани лица со Ковид-19

Back to top button
Close
Close