Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД заразени 100.233, најмногу за еден ден од почетотокот на пандеммијата

САД вчера поставија нов црн рекорд по бројот на нови случаи на коронавирус за еден ден - 100.233, што е најмногу од почетокот на пандемијата.

Back to top button
Close
Close