Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД задолжително носење маски во јавен превоз

Американскиот претседател Џо Бајден им нареди на федералните агенции „веднаш да преземат мерки“ за воведување задолжително носење маски на аеродромите и патничките летови, во возови, патнички бродови, автобуси и сите други средства за јавен превоз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close