0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во САД вакцинирани половина од полнолетните граѓани

Повеќе од 164 милиони граѓани или 49,5 проценти од вкупната популација на САД, примиле барем една доза вакцина против Ковид-19, а 131 милиони луѓе или 39,5 проценти од населението е целосно вакцинирано, според податоците на ЦДЦ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close