Svet.SlajderСвет

Во САД вакцинирани лица се заразиле со нов сој на Ковид-19

Американскиот Центар за за превенција и контрола на болести (ЦДЦ) соопшти дека во старски дом во Кентаки во март заразени се 44 лица со Ковид-19, од кои поголемиот број биле вакцинирани. Тие се заразени откако еден невакциниран вработен бил инфициран со нов сој на Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close