Svet.SlajderБизнисСвет

Во САД уште еден трговски центар поднесе барање за банкрот

„Групацијата Вашингтон прајм“ (Washington Prime Group), сопственик на трговски центри на повеќе од 100 локации во САД, поднесе барање за банкрот, а како причина ги наведе последиците од рестриктивните мерките за време на панемијата со Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close