Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД уапсена сопругата на Ел Чапо заради трговија со дрога

Ема Коронел Аиспуро (31), која има двојно и американско и мексиканско државјанство, е уапсена на меѓународниот аеродром Далес и денеска треба да биде изведена пред Федералниот суд во областа Колумбија, но целата постапка ќе се спроведе преку видео врска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close