0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД уапсен поранешниот советник на Трамп, Стив Бенон

Поранешниот советник на американскиот претседател Доналд Трамп, Стив Бенон денеска е уапсен поради наводна измама на донаторите за повеќе стотици илјади долари за изградба на ѕид на границата со Мексико

Вашингтон, 20 август 2020 (МИА) – Поранешниот советник на американскиот претседател Доналд Трамп, Стив Бенон денеска е уапсен поради наводна измама на донаторите за повеќе стотици илјади долари за изградба на ѕид на границата со Мексико.

Покрај Бенон, приведени се уште три лица.

Апсењето на Бенон го потврди Канцеларијата на сојузниот обвинител, додека неговиот адвокат се уште не го коментираше случајот. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close