Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД рекордни над 83.700 новозаразени од Ковид-19 од почетокот на епидемијата

Претходниот рекорд беше поставен на 16 јули, кога САД пријавија 77.362 новоинфицирани лица.

Back to top button
Close
Close