Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД регистрирани рекордни 5.000 починати од Ковид-19 за 24 часа

Во изминатите 24 часа во САД е регистриран рекорден број на смртни случаи од Ковид-19, покажуваат податоците на Универзитетот Џонс Хопкинс, според кои вчера починале 4.942 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close