Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

Бројот на смртни случаи од коронавирус во САД достигна речиси половина милион, што е повеќе отколку на кое било друго место во светот, покажуваат податоците на истражувачкиот центар на Универзитетот Џон Хопкинс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close