0_Web_АктуелноДописници СветСветСвет.Портал

Во САД пуштени во промет над 50 милиони вакцини

Во САД се работи активно на вакцинација на колку е можно поголем број луѓе, со цел спречување на ширењето на коронавирусот и запирање на епидемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close