0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Во САД полицијата заплени повеќе од 10 милиони небезбедни заштитни маски

Повеќе од десет милиони фалсификувани заштитни маски N95 заплени Федералната полиција на САД во изминатите неколку недели, што е резултат на истрагата во најмалку пет сојузни држави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close