СветСвет.Портал

Во САД почна вакцинирање со вакцината на „Модерна“

Болничарка од американската држава Конектикат е вакцинирана денеска пред камери со вакцината против Ковид-19 од фармацевтската компанија „Модерна“, со што почна вакцинацијата со таа вакцина во САД, втора која е одобрена по итна постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close