Свет

Во САД почна вакцинацијата на деца на возраст од 12 до 15 години

Во САД денеска почна вакцинацијата против коронавирус за деца на возраст од 12 до 15 години. Станува збор за околу 17 милиони деца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close