0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД од коронавирус умреа повеќе од 600.000 лица

Универзитетот, што секојдневно известува за бројот на заразени и умрени од коронавирус, соопшти дека „мрачните податоци“ покажуваат дека неколку стотици Американци, и покрај вакцинацијата, продолжуваат да умираат од вирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close