СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во САД минатата недела секои 33 секунди имало по еден смртен случај од Ковид-19

Според податоците на Универзитетот Џонс Хопкинс во САД минатата недела регистрирани се 2.637 сметни случаи од последици од Ковид-19, што значи дека просечно секои 33 секунди умирало по едно лице заразено со новиот коронавирус

Back to top button
Close
Close