Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во САД казна и до 1.500 долари за неносење маска

Луѓето кои ќе ја прекршат федералната мерка за задолжително носење на заштитна маска за лице во САД се соочуваат со парична казна од 250 долари, соопшти денеска Управата за безбедност на сообраќајот (ТСА)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close