Европа

Во САД истрага за украински лица поради вмешаност во изборите

Федерални обвинители на САД испитуваат дали сегашни и поранешни украински официјални лица незаконски се мешале во претседателските избори во САД преку членови на поранешната администрација на Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close