СветСвет.Портал

Во САД 803.000 Американци поднеле молби за помош поради невработеност

Во неделата до 19 декември беа поднесени вкупно 803.000 молби, во споредба со ревидираните 892.000 претходната недела. Тоа е далеку под она што го очекуваа економистите, иако аналитичарите предупредуваат дека податоците може да се променат поради грешки при собирање сезонски прилагодени податоци околу празниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close