СветСвет.Портал

Во САД 63.195 новозаразени, починале 380 лица

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) денеска регистрира 63.195 нови случаи на коронавирус и 380 смртни случаи од Ковид-19.

Back to top button
Close
Close