Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во руски воздушни напади врз две бази во Сирија убиени 200 милитанти

Околу 200 милитанти се убиени во напади на руските воздушни сили врз две бази во близина на археолошкиот локалитет Палмира во Сирија, соопшти заменик директорот на Рускиот центар за помирување на спротивставените страни во Сирија, Александар Карпов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close