Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Русија зголемен бројот на инфицирани луѓе со Ковид-19

Во Русија петти ден по ред регистриран е пораст на заразени лица со Ковид-19, а во изминатите 24 часа пријавени се 13.510 нови случаи, што е највисока бројка на тримесечно ниво

Back to top button
Close
Close