Svet.SlajderЕвропа

Во Русија се судрија два авиони

Авионот АТР-72, кој бил на одржување за време на несреќата и имал вклучени мотори, почнал да се движи по аеродромот од засега непознати причини, што предизвикало судар со авион Јак-40.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close