ЕвропаЕвропа.Портал

Во Русија излеани сто тони нафта, девет во река

Во рускиот северозападен регион Коми дојде до излевање сто тони нафта од нафтовод, а девет тони нафта се излеаја во локална река, изјави денеска директорот на Федералната служба за надзор над природните ресурси - Росприроднадзор.

Back to top button
Close
Close