Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Русија регистрирани се 1.264 новозаболени од Ковид-19

Бројот на потврдени случаи со новиот коронавирус во Русија во последните 24 часа се зголеми за 228 и се искачи на 1.264

Москва, 28 март 2020 (МИА) – Бројот на потврдени случаи со новиот коронавирус во Русија во последните 24 часа се зголеми за 228 и се искачи на 1.264.

Ковид-19 е потврден во 62 руски региони, а само во Москва се пријавени 114 новозаболени.

Додека Штабот за превенција од ширењето на новиот коронавирус соопшти дека оздравеле 49 луѓе, а едно лице починало во Москва.

Во Русија досега како последица од Ковид-19 починале четири лица. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close