Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Русија почина познатиот британски двоен агент Џорџ Блејк

Поранешниот британски двоен агент Џорџ Блејк, кој шпионораше за Советски Сојуз во текот на 50-тите години од минатиот век, почина на 98 години во Русија

Back to top button
Close
Close