0_Магазин.ПорталЗанимливости

Во Русија откриена ДНК стара 1,2 милиони години

Научниците проучувале остатоци од три мамута што биле закопани илјадници години на постојана температура под нула Целзиусови степени и имаат добро сочуван генетски материјал.

Back to top button
Close
Close