0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Во Русија горат над милиони хектари, во Јакутија наложена евакуација

Во Русија, во текот на претходниот ден, вкупната површина погодена од пожари значително се зголеми - од 837 илјади хектари на 1.071 милиони - за само 24 часа. Од вчера бројот на шумски пожари е зголемен од 217 на 222.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close