Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Русија донесен законот што ја ограничува соддржината на социјалните мрежи

Во Русија денеска стапи сила закон што на операторите на социјалните мрежи им наложува да откриваат и блокираат различни содржини, вклучувајќи ги и повиците за демонстрации што немаат дозвола од властите и се сметаат за нелегални, јави Индех.хр.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close