ЕвропаСвет.Слајдер

Во Русија Делта мутацијата присутна во 95 проценти од новите случаи

Повеќе од 95 проценти од новите случаи на коронавирус во Русија се од Делта сојот, изјави денеска директорот на Центарот за вирологија и биотехнологија, Ринат Максјутов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close