Svet.SlajderБалкан

Во Романија рекордни над 5000 нови случаи на коронавирус

Во Романија, во последните 24 часа уште 5.343 лица се позитивни на коронавирус, додека 107 лица починаа, објавено е денеска на официјалната владина веб-страница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close