Svet.SlajderБалкан

Во Романија рекордни над 5000 нови случаи на коронавирус

Во Романија, во последните 24 часа уште 5.343 лица се позитивни на коронавирус, додека 107 лица починаа, објавено е денеска на официјалната владина веб-страница.

Back to top button
Close
Close